Centrum psychologii i psychoterapii Inteligentny Trening 2.0

Czym jest usługa terapii u psychodietetyka?

Konsultacje psychodietetyczne to forma terapii dla osób, które chciałyby poprawić swoją relację z jedzeniem. Polega na pracy z trudnościami, z którymi zmagają się osoby z zaburzeniami odżywiania oraz dla wszystkich tych, którzy mają za sobą liczne próby zmiany masy ciała lub chcieliby wprowadzić nowe nawyki żywieniowe.

Terapia zajmuje się znalezieniem przyczyn m.in nadmiernej masy ciała, braku motywacji do wprowadzenia nowych nawyków, zaburzonej relacji z jedzeniem oraz jedzenia emocjonalnego.

Podczas spotkań, pacjenci mają możliwość poznania i zrozumienia swoich dotychczasowych nawyków, przekonań, trudności oraz zasobów związanych z jedzeniem i nie tylko. Terapia psychodietetyczna to przestrzeń, w której pojawia się możliwość zauważenia i zrozumienia swoich indywidualnych potrzeb oraz funkcji jakie pełni dla nas jedzenie. Poprzez odpowiednią formę pytań oraz proponowanych ćwiczeń, pacjent ma okazję dostrzec rzeczy, które do tej pory mogły nie być widoczne.

Podczas konsultacji w trakcie terapii, wspólnie zastanawiamy się nad możliwościami ewentualnej zmiany i szukaniu rozwiązań zgłaszanego problemu. Praca nie musi opierać się na szczegółowym jadłospisie, ale może, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kiedy pójść do psychodietetyka?

Warto wybrać się do psychodietetyka gdy:

  • masz za sobą liczne, bezskuteczne próby trwałej zmiany masy ciała,
  • nie umiesz powstrzymać się od jedzenia np. słodyczy,
  • sięgasz po jedzenie w sytuacjach emocjonalnych i stresowych,
  • chciał_byś wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, ale nie wiesz od czego zacząć,
  • masz wrażenie, że myśli o jedzeniu zajmują większość Twojego czasu,
  • nie wiesz czy to Ty masz kontrolę nad jedzeniem, czy jedzenie nad Tobą.

 

Problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci mogą być bardzo indywidualne – zależą od doświadczeń życiowych, a także jednostek chorobowych, dotychczasowych nawyków oraz preferencji żywieniowych

Jak wygląda terapia psychodietetyczna w Centrum Psychologii i Psychoterapii Inteligentny Trening 2.0?

Terapia prowadzona jest przez wykwalifikowanego dietetyka klinicznego ze specjalnością psychodietetyka. Sesje trwają ok 50-55 minut, a spotkania odbywają się średnio co dwa tygodnie, chyba że umowa pomiędzy pacjentem a specjalistą wskazuje inaczej. W Inteligentny Trening 2.0. mamy możliwość dopasowania postępowania terapeutycznego oraz żywieniowego indywidualnie do pacjenta. Co oznacza, że zarówno Twoje potrzeby psychologiczne, jak i zdrowotne będą profesjonalnie zaopiekowane.

Spotkania z psychodietetykiem odbywają się w dwóch poniższych lokalizacjach lub online:

ul. Lazurowa 11a/1 – Bemowo, Warszawa

ul. Niemcewicza 7/9, lok. 81 Ochota, Warszawa