Centrum psychologii i psychoterapii Inteligentny Trening 2.0
Coraz więcej firm ma dla swoich pracowników coś więcej, niż tylko podstawowe benefity. Oprócz karnetów sportowych, czy zdrowych przekąsek, coraz częściej możemy umówić się na spotkanie lub rozmowę telefoniczną z psychologiem.
Na ile to bezpieczne i komfortowe dla pracowników?
Jak często może pojawiać się obawa o poufność takiego rozwiązania?
Na ile pracownicy są gotowi dzielić się swoimi trudnościami z osobą, która wykonuje usługę na rzecz firmy, w której sami pracują?
Jesteśmy ciekawi, jak to widzicie.
Tutaj podzielimy się naszą opinią. Jesteśmy zespołem psychologów, psychoterapeutów i specjalistów z obszaru zdrowia psychicznego. Etyka to dla nas priorytet.
Niezależnie od tego, kto zleca nam wykonanie danej usługi, klientem jest dla nas osoba, z którą odbywamy konsultację. To wobec niej obowiązuje nas tajemnica zawodowa i zasady etyki – czasem nie tylko poufności, ale nawet anonimowości (jak w przypadku telefonów zaufania).
Tylko w takich warunkach podejmujemy się współpracy. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której jakiekolwiek informacje byłyby nagrywane lub/i przekazywane dalej.
Wierzymy w to, że jest to powszechnie obowiązujący, etyczny standard w organizacjach, a także wśród psychologów, którzy świadczą takie usługi.
Dlatego tak ważne są transparentne zasady każdej usługi, którą pracodawca oferuje swojemu pracownikowi. Czym innym jest coaching czy mentoring, a zupełnie czym innym korporacyjny, anonimowy telefon zaufania, w którym dyżuruje psycholog.
Co o tym myślicie?
Czy skorzystalibyście z konsultacji psychologicznej wewnątrz organizacji?