Wojciech Pabjańczyk

Zapraszam na konsultacje psychoedukacyjne dla osób chorych, a także rodzin i opiekunów.

Ukończyłem studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2017 r. pracuje w Oddziale Psychiatrycznym Męskim Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, gdzie odbywam szkolenie specjalizacyjne.

Odkąd jestem aktywny zawodowo rozwijam kompetencje w zakresie komunikacji z pacjentem – budowaniu relacji opartej na zaufaniu oraz umiejętnej edukacji pacjenta.

Odbyłem szkolenia w dziedzinie dialogu motywującego oraz terapii simontonowskiej stosowanej u osób z diagnozą nowotworową. Prowadziłem pierwszą w Polsce grupę psychoedukacyjną opartą na założeniach tego programu.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach, zjazdach, konferencjach medycznych oraz pracę własną.

Posiadam doświadczenie w pracy z osobami chorującymi somatycznie.

Stawiam na holistyczne podejście do zdrowia somatycznego i psychicznego, edukację zdrowotną, łączenie oddziaływań terapeutycznych z farmakoterapią.

Interesuje się medycyną stylu życia oraz „trzecią falą” terapii poznawczo- behawioralnej, ze szczególnym naciskiem na techniki mindfulness i DBT.

Zajmuje się leczeniem osób z:
-zaburzeniami nastroju, osobowości
-schizofrenią,
-otępieniami,
-uzależnieniami.

konsultacje psychoedukacyjne online 180zł/60min

Blog

Sprawdź, czy dobrze śpisz

Sprawdź, czy dobrze śpisz

Dlaczego ostatnio tak dużo mówi się o zdrowym śnie? Przecież każdy z nas robi to codziennie –kładziemy się spać i wstajemy rano z łóżka. Nie trzeba się tego uczyć, ani wkładać w to wysiłku,bo organizm sam domaga się snu. Czy rzeczywiście? 1. Tu liczy się ilość i...

Jak być dobrym przyjacielem? 5 pomysłów na lepszą relację

Jak być dobrym przyjacielem? 5 pomysłów na lepszą relację

Są z nami wtedy, gdy ich potrzebujemy. Albo wtedy kiedy po prostu chcemy się pośmiać – zrobić przerwę w pracy, wysłać sobie jakiś film czy wiadomość. Najczęściej mamy pewność, że to, co wysyłamy będzie podobać się naszym przyjaciołom. Skąd to wiemy? Czasem wydaje nam...

Jak polubić siebie tak na serio?

Jak polubić siebie tak na serio?

Samoakceptacja w 5 prostych krokach dla każdego  To już kolejny #TydzieńAkceptacji! Lato to czas, kiedy zaczynamy bardziej zauważać swoje ciało. Ale nie dlatego, że potrzebuje relaksu, odpoczynku czy przyjemności. Najczęściej dlatego, że wychodzimy na plażę, zakładamy...