Nannette Sierant

Zapraszam na konsultacje dietetyczne – współpracuję z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. W jakich obszarach takie spotkania mogą być dla Ciebie pomocne?

Jeśli Twoje ostatnie wyniki badań pokazują, że wiele Twoich problemów zdrowotnych ma związek ze sposobem w jaki się odżywiasz. Jeśli chcesz poprawić swoje nawyki żywieniowe. Gdy znasz teorię zdrowego odżywiania, ale nie wiesz, jak wprowadzić ją w życie. Gdy odwiedziłeś już wielu dietetyków, ale nie udało Ci się osiągnąć zamierzonego celu. Jeśli starasz się o dziecko, masz za sobą nieudane próby i/lub chciałabyś przygotować swój organizm na potomstwo. Gdy chciałbyś ograniczyć spożywanie produktów odzwierzęcych, ale nie bardzo wiesz od czego masz zacząć. Gdy czujesz, że Twoje osiągnięcia sportowe mogłyby „wskoczyć” na wyższy poziom gdybyś zastosował odpowiedni sposób żywienia. W każdym z powyższych przypadków warto skonsultować się ze specjalistą i ułatwić sobie drogę do osiągnięcia celu.

Obszary mojej specjalizacji i zainteresowań:
– wsparcie leczenia insulinooporności,
– leczenie otyłości, hipercholesterolemii, zespołu metabolicznego i PCOS
– poprawa relacji z jedzeniem,
– znaczenie diety w leczeniu niepłodności,
– wprowadzanie diety wegetariańskiej lub wegańskiej,
– zmiana nawyków żywieniowych,
– wsparcie sportowców w osiąganiu lepszych wyników.

Zapraszam na spotkania stacjonarnie lub online.

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyłam z tytułem magistra, na kierunku dietetyka. W grudniu 2020 ukończyłam szkolenie SOIT z certyfikatem specjalisty przyjaznego insulinoopornym, w lipcu 2020 ukończyłam kurs psychodietetyki w praktyce. Regularnie uczestniczę w konferencjach branżowych i dokształcam się z zakresu medycyny stylu życia, dietetyki sportowej a także niepłodności, żywienia dzieci i kobiet w ciąży. Prowadzę również działalność związaną z dostarczaniem skrzynki pełnej roślinnych produktów wraz z jadłospisem na terenie całej Warszawy (zajrzyj na www.zdrowonaswoim.pl)

Tworzę również podcast Fika by Nannette Sierant, do wysłuchania którego serdecznie zapraszam na Spotify, Spreaker lub Apple Podcasts.

Fika to słowo pochodzące z języka szwedzkiego. W najprostszym tłumaczeniu oznacza po prostu kawę. Natomiast, jak to w szwedzkiej kulturze bywa, w tym słowie kryje się też cała „otoczka” z piciem tej kawy związana. Podkreśla się w ten sposób moment, w którym możemy, w towarzystwie lub solo, zwrócić uwagę na to, co nas na co dzień otacza i docenić wszystko to, co dobre.

Dlaczego łączę to z dietetyką? Trochę na zasadzie kontrastu. Ponieważ dietetyka jest tematyką, która zwykle kojarzy się z odchudzaniem, wyrzeczeniami, zakazami i niesmacznym, jałowym jedzeniem, a dietetyk z osobą, która odbiera przyjemność z jedzenia, co niektórzy określają jako całą radość życia. Ja jestem dietetykiem, który kocha jeść i kocha gotować, a szczególną frajdę sprawia mi pokazywanie, że zdrowe żywienie wcale nie oznacza nudnych, bezsmakowych posiłków składających się tylko z sałaty.

Moją misją jest pokazanie Ci prawidłowego odżywiania w sposób ciekawy, przystępny i użyteczny, ale przede wszystkim pozytywny. Tak, abyś pijąc poranną kawę uświadomił_a sobie, że Twój sposób żywienia i Twoje wybory przekładają się bezpośrednio na Twoje dobre zdrowie i samopoczucie i żebyś potrafił_a to docenić.

Docenianie i celebrowanie małych rzeczy jest nieodłączną częścią zdrowego stylu życia tak, jak odpowiedni sposób żywienia i regularna aktywność fizyczna.

 

150zł – 55 min konsultacje / 120 zł jadłospis

Blog

Czy wiesz co jesz?

Czy wiesz co jesz?

Zdrowe i zbilansowane jedzenie jest taksamo ważne jak aktywność fizyczna i sen. Dlatego warto wiedzieć, na co warto zwracać uwagę, gdy kupujesz to, co później jesz. W tym wpisie piszemy o tym, czym dobrze się kierować aby podejmować świadome, zdrowe wybory żywieniowe...

Sprawdź, czy dobrze śpisz

Sprawdź, czy dobrze śpisz

Dlaczego ostatnio tak dużo mówi się o zdrowym śnie? Przecież każdy z nas robi to codziennie – kładziemy się spać i wstajemy rano z łóżka. Nie trzeba się tego uczyć, ani wkładać w to wysiłku, bo organizm sam domaga się snu. Czy rzeczywiście? 1. Tu liczy się ilość i...