Karolina Stępień – Cach

Jestem psychologiem pracującym w sporcie. W ramach studiów ukończyłam moduły: neuropsychologia i psychologia sportu.

Jako psycholog pracuję ze sportowcami, trenerami oraz rodzicami zawodników w różnym wieku, zarówno w dyscyplinach indywidualnych, jak i zespołowych. Skupiam się na całościowym podejściu do kariery sportowej pamiętając, że sportowiec to przede wszystkim człowiek. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Aktualnie jestem w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty poznawczo – behawioralnego akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Co pozwala mi pracować ze sportowcami borykającymi się z:

– stresem i radzeniem sobie z trudnymi emocjami w sporcie
– zaburzeniami nastroju
– lękiem i radzeniu sobie z powrotem do sportu po urazie
– zaburzeniami stresowych pourazowych PTSD
– zaburzeniami lękowymi
– zaburzeniami obsesyjno – kompulsyjnymi

Wykorzystuje m.in. techniki poznawcze i behawioralne, techniki poznawcze oparte na uważności (MBCT – Mindfulness-Based Cognitive Therapy). Jestem certyfikowanym coachem ICF. W swojej pracy wykorzystuje umiejętności coachingu w pracy nad budowaniem pewności siebie, nastawienia, motywacji i dobrostanu i komfortu w życiu pozasportowym. Prowadzę także warsztaty, wykłady, szkolenia i obozy z zakresu psychologii w sporcie.
Jako ekspert z zakresu psychologii i psychologii sportu współpracuję z m.in. TVP2, TVN, „Charaktery”, „Asystent Trenera”.

Wartościami, które są dla mnie szczególnie ważne w kontakcie z drugim człowiekiem są: autentyczność i zaufanie. Podczas spotkań całą swoją uwagę poświęcam klientowi i temu z czym przychodzi.

170zł /55min

Blog

Czy wiesz co jesz?

Czy wiesz co jesz?

Zdrowe i zbilansowane jedzenie jest taksamo ważne jak aktywność fizyczna i sen. Dlatego warto wiedzieć, na co warto zwracać uwagę, gdy kupujesz to, co później jesz. W tym wpisie piszemy o tym, czym dobrze się kierować aby podejmować świadome, zdrowe wybory żywieniowe...

Sprawdź, czy dobrze śpisz

Sprawdź, czy dobrze śpisz

Dlaczego ostatnio tak dużo mówi się o zdrowym śnie? Przecież każdy z nas robi to codziennie – kładziemy się spać i wstajemy rano z łóżka. Nie trzeba się tego uczyć, ani wkładać w to wysiłku, bo organizm sam domaga się snu. Czy rzeczywiście? 1. Tu liczy się ilość i...

Jak być dobrym przyjacielem? 5 pomysłów na lepszą relację

Jak być dobrym przyjacielem? 5 pomysłów na lepszą relację

Są z nami wtedy, gdy ich potrzebujemy. Albo wtedy kiedy po prostu chcemy się pośmiać – zrobić przerwę w pracy, wysłać sobie jakiś film czy wiadomość. Najczęściej mamy pewność, że to, co wysyłamy będzie podobać się naszym przyjaciołom. Skąd to wiemy? Czasem wydaje nam...